Bitcoin Fiyat Analizi 08.10.18
Analiz, Bitcoin, Genel, Teknik Analiz

Bitcoin Fiyat Analizi 08.10.18

Merhabalar, bugün bitcoin fiyatının genel durumu hakkında bilgi sahibi olmanız için genel verileri elimden geldiğince sunmaya çalışacağım. Bir önceki Bitcoin fiyat analizi yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yazıda vereceğim grafikler ve fiyatlar Coinbase’den alınmıştır. Şuan bitcoin fiyatı $6595 . Son birkaç gün içerisinde de hacim düşüş göstermekte.

Bundan önceki yazılarımda ve twitter hesabımda da bu üçgeni paylaşmıştım. Ancak geçen haftaki yazımda üçgenin sonunda oluşan kırılmanın beklenilen etkiyi yaratamayacağını söylemiştim. Grafikte de görebileceğiniz gibi beklenen kırılım sonlara doğru gerçekleşmiş durumda.

Şimdilik elimizde olan verilere göre yönümüz yukarı ancak önümüzde kuvvetli bir direnç olan $6800 bandı ve hacimsizlik bulunmakta. Tabi $6800 bandını aşarsak ve bir higher high ( yüksek tepe) yaparsak bitcoin fiyatı için olan düşüncelerimiz çoğunlukla olumlu yöne kayacaktır.  RSI ve hareketli ortalamalar da fiyat gibi iyice sıkışmış durumda olduklarını belirtelim ve 4 saatlik grafiğe geçelim.

4 saatlik grafikte yaşanan sıkışmayı daha net bir şekilde görebiliyoruz.  Ayrıca bize umut veren veriler çoğunlukta; RSI değeri fiyat için pozitif, sağ tarafta mükemel olmasa da bir TOBO ( ters omuz baş omuz ) formasyonu var ve fiyat wma20-sma50-sma200 ortalamalarının üstünde bulunmakta. $6600 üzerinde mum kapanışı bizi $6800’a çıkaracağını düşünüyorum.

Yazıyı çok fazla uzatıp sizi sıkmak istemiyorum. Bol kazançlı günler dilerim. Yazım için eleştiri ve önerilerinizi twitter üzerinden bana dm atabilirsiniz. Twitter adresime buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NOT: Bunlar tamamen kendi düşüncelerimdir. İşlem açmadan önce sizin de detaylı bir şekilde araştırmanızı öneririm.

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN!
CURRENTLY OFFLINE