Bitcoin Fiyat Analizi 01.10.18
Analiz, Bitcoin, Teknik Analiz

Bitcoin Fiyat Analizi 01.10.18

Merhabalar bazı sebeplerden dolayı fiyat analizi yazılarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Bugün Fiyat analizi yazılarıma tekrardan başlıyorum. Öncelikle şunu belirteyim şuan vereceğim tüm datalar Coinbase’den alınmıştır. Şuan Bitcoinin fiyatı $6550.  Hacim anlamında söylenecek pek bir şey yok aslında uzun bir süredir hacim belirli seviyelerde dolaşmakta.

Günlük grafikte böyle bir üçgenimiz bulunmakta. Birkaç gün önce üçgenin üst bandından tekrar geri döndü Bitcoin fiyatı. Fiyat aralığı iyice daralmakla beraber üçgenin sonuna doğru gelmekteyiz. Üçgenin sonlarında oluşan kırılım beklenen etkiyi gösteremeyebilir. Yani yukarıya doğru kırılsa dahi beklentileri karşılayacak büyüklükte bir hareket göremeyebiliriz.

Hareketli ortalamalara bakacak olursak ema20 (yeşil) ve sma(50) birbirlerine oldukça yaklaşmışlar. Aslında bu da fiyatın bir yöne doğru kırılacağına işaret eder. Ancak bir önceki paragrafta dediğim gibi büyük bir kırılım göremeyebiliriz.  Son olarak RSI değeri 49.

4 saatlik grafikte son 15 gün içerisinde iki defa o meşhur $6800 bölgesini test ettik. Açıkçası bu durum beni biraz korkutmakta. Sebebi ise şu; üçgen kırılımına yakınız ve hareketli ortalamalar birbirlerine çok yaklaşmış durumda. Fiyat aşağıya doğru hareket etmeye başlarsa $6800’e değen 2 nokta ikili tepe formasyonunu oluşturacak ve kendimizi $6k bandında bulabiliriz. Umalım ki bunlar gerçekleşmeyip fiyat yukarı kırsın. Çünkü Bitcoinin fiyatı aşağıya inmeye başlarsa bu altcoinlere pek de olumlu yansımayacaktır. 4 saatlik grafikte RSI değer ise 47.

Son olarak toparlayacak olursak Bitcoin fiyatı için önemli bir noktadayız. Bir çok işaret bize fiyatın bir yöne doğru kırılacağını göstermekte. Ancak nereye kırılacağını şuan öngörmek pek de mümkün gözükmüyor. Bundan birkaç gün önce bu üçgeni twitter hesabımda paylaştığımda üçgen kırılımını bekleyeceğimi belirtmişti. Fikrim halen değişmedi risk almak yerine biraz daha sabırlı olmayı seçiyorum.

  1. […] sahibi olmanız için genel verileri elimden geldiğince sunmaya çalışacağım. Bir önceki Bitcoin fiyat analizi yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yazıda vereceğim grafikler ve fiyatlar Coinbase’den alınmıştır. Şuan bitcoin fiyatı […]

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN!
CURRENTLY OFFLINE