Bir Başka ABD Şehri Kriptopara Madenciliğine Moratoryum Uygu...
Bitcoin, Haberler, Kripto Haberleri, Madencilik

Bir Başka ABD Şehri Kriptopara Madenciliğine Moratoryum Uyguladı

ABD’nin New York eyaletinde bulunan Salamanca şehrinde, kentte kriptopara madenciliği operasyonları konusunda bir moratoryum kurulduğu bildiriliyor. Bir belediye meclis üyesinin açıklamasında, kripto madencilerinin “tüm şehir sakinlerinin elektrik gücünü kullanmalarını ve bunlardan kaynaklanan faturadaki fiyat artışlarını” engelleyecek.

Şehir Konseyi Moratoryumu Oyladı

Salamanca Press’in bildirdiğine göre, New York’taki Salamanca kentinin Ortak Konseyi Çarşamba günü, 2018 tarihli Yerel Kanun’u onaylandı ve “şehirdeki ticari kripto-madencilik madencilik operasyonları üzerine bir moratoryum” empoze edilmesi için oy birliğiyle kabul edildi.

Haberlerin çıkış kaynağı yerel yasaya uygun olarak şunları açıkladı:

Bir moratoryum, Salamanca şehrinin ‘elektrik hizmeti alanındaki“ kriptopara madencilik operasyonları için başvuruları veya işlemleri veya onayların veya izinlerin verilmesini geçici olarak durdurmuştur.

Bu moratoryumun amacı, kentin “ticari kriptopara madencilik işlemlerinin, kentin karakteri ve istikameti yönünde dönüşü olmayan bir değişime yol açmadan önce, imar ve arazi kullanım yasalarını ve belediye elektrik departmanı düzenlemelerini dikkate alma imkanı tanımasıdır” Taşınan. Yerel yasa hakkında halka açık bir duruşma 12 Eylül’de yapılacak.

Kaynak: Bitcoin.com
CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN!
CURRENTLY OFFLINE