Litecoin Fiyat Analizi 08.08.18
Teknik Analiz

Litecoin Fiyat Analizi 08.08.18

Litecoin Aralık 2017’deki $369’lık rekorundan sonra düşüş trendine başlamış ve alçalan dipler ve tepeler yaparak şu anki $65 fiyatına kadar geldi(Krakenden alınan verilere göre). Litecoin bu fiyatı en son 9 ay önce yani Kasım 2017 tarhinde görmüştü.

Litecoin için pozitif durumlara bakarsak; Aslında fiyata pozitif yönde etki edecek büyük durumlar mevcut değil. Şuanda bir destek bölgesindeyiz bu durum fiyatı bir müddet bu bandda tutunabilmesine yardımcı olabilir. Aylık ve haftalık grafikler hariç tüm zaman dilimlerinde RSI oversold durumunda. Genelde oversold durumundan sonra bir tepki gelmesi beklenir ancak güçlü bir gösterge değildir.

Litecoin için negatif durumlara bakarsak; SMA50(Mavi) grafikte görebileceğiniz gibi fiyata birden fazla yerde destek olarak çalışmış. Ancak Mayıs ayında fiyat SMA50’nin altına inmiş ve artık SMA50 bir direnç olarak çalışmakta. Geçtiğimiz ayda fiyat iki kere kırmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştır. İkinci negatif durumumuz ise halen düşen trendden çıkamamış olmamız. Sadece bu durum dahi yeni yatırımcıyı Litecoinden uzaklaştırabilecek etkenlerden biridir.

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN!
CURRENTLY OFFLINE