2020 ABD Başkan Adayları Bitcoin Bağışı Kabul Edecek
Bitcoin, Günün Haberi, Haberler, Kripto Haberleri

2020 ABD Başkan Adayları Bitcoin Bağışı Kabul Edecek

Kriptopara piyasasının amiral gemisi Bitcoin ABD 2020 seçimlerinde politik arenaya doğru da yol alıyor. Başkan Adayı Andrew Yang kampanyası için kriptopara kabul edeceğini resmen açıkladı. Demokrat Parti çatısı altında 2020 kampanyalarına başlayan ikinci nesil Çinli-Amerikan Andre Yang Bitcoin ve diğer kriptopara gibi farklı bağış türlerini olarak kabul edeceğinin duyurusunu yaptı.

“Bitcoin, Ethereum ve hemen hemen her şeye açığız”

İnsan refahına vurgu yapmaya odaklanan “insan kapitalizmi” adında bir politikanın savunucusu olan Yang, Bitcoin ve Ethereum’u bağış için bir araç olarak kabul edecek. Ancak, kampanyası, ERC20 standardını temel alması koşuluyla, başka şifreli bir para birimlerinde yapılan tüm bağışları da memnuniyetle karşılayacak. Tek sınırlamanın en az 2.500 Dolar olduğu belirtildi.

Bunun dışında, Yang, yoğun bir şekilde ana akım teknolojilerinden yararlanıyor, Venmo ödemelerini kabul ediyor ve kampanya etkinliklerini internette yayınlamak için Twitch ve Instagram TV’yi kullanıyor.

Bağış süreci oldukça kapsamlı. Bağış yapmak isteyen kişiler, seçmen niteliklerini doğrulayan bir form alacaklar. Bir kez onaylandığında, kampanya bağışını yerine getirmelerini sağlayacak bir kripto para birimi gönderecekler.

Siyasi Arenaya Zorla Giriş

Bu, Bitcoin’in politikaya ilk girdiği nokta değil muhakkak. Aslında, Demokratlar Dave Min ve Brian Forde arasında Mayıs ayındaki bir çatışmanın arkasındaki sebep de kripto paralar oldu.

Bundan önce, Lewisville’deki Texas City’de dört kez belediye başkanlığı adayı olan Winston Edmonson, belediyenin yerel polislere fon sağlama aracı olarak kendi kripto para birimlerini kullanmayı öne sürdü. Teklif, yerel vergileri yükseltmekten kaçınmayı amaçlıyordu.

Temmuz ayının başlarında, tanınmış ABD’li siyasetçi ve eski kongre üyesi Ron Paul, Amerikan Doları’nı kripto para birimleriyle değiştirme girişimlerinin şu anda devam ettiğini ima etti:

Fiat Doları altın veya kripto para birimleriyle değiştirmek için bazı büyük çabalar sarf edilirken, diğer ülkeler dolar rezerv parası olarak dolara meydan okuma planları yapıyorlar.

Geçen yıl Eylül ayında Missouri Senato Adayı Austin Petersen de kampanyasının katkı için Bitcoin’i kabul edeceğini açıkladı.

Kaynak: Bitcoinist.com
CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN!
CURRENTLY OFFLINE